KATARZYNA MICHALSKA - Pianino, zajęcia wokalne
Jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego, wydziału muzykologii. Ukończyła również Studio Wokalne im. Jerzego Wasowskiego. Brała udział w licznych warsztatach wokalnych w Polsce, w Danii, Norwegii i w Niemczech, m.in. warsztaty wokalne z Kevinem Mahogany (2013), IX letnie warsztaty bluesowe w Puławach, konferencja naukowa z cyklu "Problemy pedagogiki wokalnej - kształcenie piosenkarzy". Jest laureatką licznych konkursów, przeglądów piosenki i festiwali muzycznych o zasięgu wojewódzkim i ogólnopolskim. Zdobyła doświadczenie jako muzyk sesyjny, występowała w chórkach, zarówno na scenie, jak również studio nagrań. Doświadczenie pedagogiczne zdobyła w świetlicy Towarzystwa Przyjaciół z którym współpracuje już od pięciu lat. W pracy z dziećmi i młodzieżą zachęca do aktywnego muzykowania, czerpania z muzyki jak najwięcej przyjemności. Jest aktywnie działającą wokalistką, poruszającą się w klimatach soulowych, r'n'b, funkowych. Obecnie pracuje nad autorskim materiałem.  
Grę na instrumentach klawiszowych szlifowała przez 7 lat pod okiem prof. Joanny Skorupskiej, następnie uczęszczała na zajęcia do szkoły "La Musique". W pracy z dziećmi i młodzieżą zachęca do aktywnego muzykowania, czerpania z muzyki jak najwięcej przyjemności. 

ERYK BUCZYŃSKI - Gitara
Zajmuję się edukacją młodzieży w zakresie gry na gitarze od około 10 lat ucząc z powodzeniem zarówno siedmiolatków oraz młodzież i osoby dorosłe. Moja działalność dotychczas była realizowana w takich placówkach jak Dom Dziecka czy Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci jak również podczas prywatnych lekcji gry na gitarze. Praca w Domu Dziecka jako wychowawca poszerzyła moją zdolność komunikacji z dziećmi i młodzieżą. Będąc pasjonatem gitary staram się zaszczepić młodym ludziom miłość do gry oraz ciekawej i dobrej muzyki nie tylko gitarowej. Młodzi ludzie są niezwykle ciekawi i chłonni doświadczeń jakie daje czynne obcowanie z muzyką. Nauka gry na instrumencie uczy ich cierpliwości oraz wytrwałości tak potrzebnej w dorosłym życiu. Na zajęciach uczymy się gry z nut, gry akordami(w tym ćwiczenia rytmiczne), podstaw harmonii oraz ćwiczeń umożliwiających stopniowe opanowywanie instrumentu. Repertuar ćwiczeniowy dostosowuję do wieku, możliwości oraz gustu muzycznego ucznia. Eryk Buczyński.


ANETA PATRO - Zumba

 URSZULA KOWAL-GAJEWSKA  - Twórczy Maluch, Plastyka dla Smyka

Jestem absolwentką Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Ukończyłam kierunki Animacja społeczno – kulturowa oraz Pedagogika wczesnoszkolna. Przede wszystkim jestem jednak mamą dwóch wspaniałych chłopców i to właśnie starszy z nich był główną motywacją do rozpoczęcia pracy z maluszkami. Liczne kursy i warsztaty (m.in. warsztaty umiejętności wychowawczych, warsztaty kierowane do rodziców – edukatorów domowych organizowane przez Centrum Edukacji Montessori, kursy teatralne, plastyczne, muzyczne) pomogły w nabyciu wiedzy teoretycznej a dziesięcioletnia praktyka w różnych placówkach oświatowych i kulturalnych umocniła w przekonaniu, że dzieciom najmłodszym warto poświęcać czas i tworzyć dla nich miejsca przyjazne, w których mogą bawić się i rozwijać wśród rówieśników. W pracy z dziećmi tymi malutkimi i trochę starszymi opieram się głównie na szacunku i wolności wyboru bo przecież już maleństwa potrafią nam powiedzieć czego potrzebują, by we własnym tempie poznawać i odkrywać fascynujący świat. 


ELŻBIETA KABAŁA - Balet na wesoło, El'art Dance, Joga

Od 15 lat jest tancerką i instruktorką tańca, a od 2 lat również instruktorką rekreacji ruchowej o specjalności „Joga”. Z hatha yogą zetknęła się w czasie studiów, gdy przez kilka miesięcy mieszkała w Szwajcarii. Od tamtego momentu zaczęła poważnie interesować się tą formą ruchu i wykorzystywać ją w swojej pracy tanecznej. Praktykowanie asana jogi i dobroczynne skutki tej praktyki zaowocowało postanowieniem o podjęciu kursu na instruktora jogi. Od czasu, gdy zdobyła certyfikat pracuje w różnych miejscach w Warszawie dzieli się swoją jogiczną wiedzą zarówno z dziećmi jak i dorosłymi. W chwilach wolnych od pracy medytuje, a także prowadzi dodatkowe zajęcia medytacji. Zachęca tez lokalną społeczność do zdrowego stylu odżywiania, organizując kursy wegetariańskiego gotowania.

 

ELŻBIETA LIPIEC - Rysunek i malarstwo dla dzieci

Zajęcia z rysunku i malarstwa w Ośrodku Kultury prowadzę od 2 lat, a w filii "Pogodna" od początku jej istnienia. Wcześniej uczęszczałam na kursy w prywatnych pracowniach malarskich oraz na zajęcia dla instruktorów w Zamku Królewskim. Brałam udział w wielu wystawach zbiorowych, a także miałam 20 wystaw indywidualnych w latach 1990-2014.   


DOROTA ŁASISZ - Ceramika

Od 19 lat zajmuje się zawodowo ceramiką, która jest jej wielką pasją. Wiceprezes Związku Ceramików Polskich. Od 10 lat prowadzi warsztaty ceramiczne w Ośrodku Kultury oraz w Ośrodku Działań Twórczych "Pogodna" w Warszawie-Wesołej. Organizuje wernisaże i wystawy, prowadzi wiele warsztatów stacjonarnych i wyjazdowych oraz plenerów: "Warszawskie Spotkania Ceramiczne", "Festiwal Ceramiki" w Pszczynie, Dzień Archeologa UW, Piknik Naukowy, "Dziecięca Stolica", "Różne Oblicza Ceramiki" w Sierakowie Wielkopolskim. Uczestniczyła w wykopaliskach archeologicznych, eksplorując ceramikę Inków na stanowisku Maucallacta w Peru (projekt Condesuyos). Z racji zainteresowań kulturami starożytnymi oraz współczesnymi na terenie Ameryki Łacińskiej odbyła szereg wypraw na te tereny. Zwiedziła kilkukrotnie: Meksyk, Gwatemalę, Belize, Salwador, Honduras, Nikaraguę, Kostarykę, Panamę, Karaiby, Kolumbię, Ekwador, Peru, Kanadę oraz amazońską część Brazylii. Wszędzie poszukuje warsztatów ceramicznych oraz artystów, którzy je prowadzą. Przez 2 lata jej artykuły o tematyce ceramicznej ukazywały się w dwumiesięczniku "Szkło i Ceramika". W 2014 r. została zgłoszona przez Ośrodek Kultury w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy do wyróżnienia tytułem "Instruktor roku", który został jej przyznany przez Burmistrza Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy - Pana Edwarda Kłosa.


JAROSŁAW NOWOTKO - Gimnastyka korekcyjna

Absolwent AWF oraz Podyplomowych Studiów Gimnastyki Korekcyjnej i Kompensacji. 

 

GRAŻYNA BANY - Pracownia malarskaRysunek i malarstwo dla młodzieży

Malarka, projektantka biżuterii ceramicznej, dyplomowany pedagog plastyk, od 16 lat współpracuje z Ośrodkiem Kultury w Wesołej, co roku organizuje plenery malarskie dla młodzieży i dorosłych.

 

 

Make a free website with Yola