DARIUSZ ŚWITALSKI - basista, aranżer, kompozytor. 

Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej oraz Międzywydziałowego Studium Pedagogicznego Akademii Muzycznej w Katowicach. Obecnie aktywny muzyk koncertujący w Polsce i zagranicą. Tworzy i współpracuje z zespół IMAGINATION QUARTET, z którym wydal dwie płyty „BAZYLISZEK” w 2011 roku i „MALLADA” w 2015 roku. Zespół koncertuje w Polsce i zagranica m.i.n koncerty w Chinach, w tym na jeden z największych azjatyckich festiwali jazzowych OCT-LOFT International Jazz Festival. Współpracuje również z POSITIVE VIBRATIONS, VOX SINGERS,MUBO,JAZZ BOND. Ponadto Dariusz Świtalski jest zapraszany do współpracy z takimi artystami jak: Justyna Majkowska,Ania Teliczan, Małgorzata Markiewicz,Krystyna Prońko,Brian Hanlon,kabaret „Neonówka”.


PAWEŁ ZAJĄC – pedagog tańca, choreograf. Realizuje projekty taneczne w Polsce, USA, Włoszech czy Hiszpanii. Pracuje dla największych szkół tańca w Polsce, wykładał na Wyższej Szkole Humanistycznej TWP w Szczecinie. Prowadzi zajęcia choreoterapii dla dzieci z autyzmem (współpracuje z głównymi placówkami terapeutycznymi w Warszawie). Realizował przedsięwzięcia taneczne dla takich marek jak: Levis, Cyfra+, Carlsberg, Eurosport, Multikino, Cinema City. Sędzia wielu krajowych i międzynarodowych zawodów tanecznych (BreakSession, Booty Challange, Costa Flava). Twórca metody rytmicznej Finger Rhythmics rozwijającej zdolności rytmiczne i koordynacyjne a w przypadku dzieci także manualne. Współautor najbardziej innowacyjnego projektu tanecznego na świecie – C.A.D. Catchers (www.cadcatchers.com) współfinansowanego ze środków unijnego programu 8.1. Innowacyjna Gospodarka.


ROMAN SADOWSKI - gitara klasyczna, elektro-akustyczna, elektryczna
Kompozytor, muzyk, gitarzysta. Nauczyciel instrumentu. Od wielu lat przekazuje swoją bogatą wiedzę gitarową zarówno młodym, jak i dorosłym miłośnikom tego instrumentu. Prowadzone przez niego zajęcia pomagają odkrywać i rozwijać pasję. Mają również na celu rozwijanie kreatywności i otwierają na realizacje własnych pomysłów muzycznych. Posiada uprawnienia Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego do wykonywania zawodu muzyka estradowego, specjalność gitara. Osoby i zespoły, którymi się w ostatnim okresie czasu opiekuje zdobywają nagrody na wielu ważnych, ogólnopolskich konkursach muzycznych.


MAŁGORZATA WALKIEWICZ-BORKOWSKA - Angielski dla przedszkolaków
Z zawodu tłumacz oraz nauczycielka języka angielskiego i francuskiego, uczestniczka wielu kursów i konferencji poświęconych dydaktyce i rozwojowi psycho-pedagogicznego dzieci w różnych grupach wiekowych. Nauczycielka-pasjonatka, największą przyjemność czerpie z pracy z dziećmi, które są najbardziej wymagającymi uczniami. Stara się wydobyć to, co najlepsze u każdego dziecka z osobna, umożliwiając mu odniesienie sukcesu na miarę własnych możliwości. Celem prowadzonych zajęć jest zaangażowanie dzieci w naukę poprzez zabawę i wzbudzenie jak największego zainteresowania tematem, każdą lekcję traktuje jak nowe wyzwanie. Największą nagrodą za poświęcenie w przegotowywane i przeprowadzone zajęcia jest uśmiech dzieci i pytanie "Ojej, tak szybko? już kończymy?" :) Prywatnie żona, mama dwóch córek, uwielbia czynny wypoczynek i czytanie książek. Kolekcjonuje materiały do nauki języków obcych i materiały plastyczne do scapbookingu.


ANETA PATRO - Zumba Kids, Zumba

 BOŻENA KLASA - Rysunek i malarstwo dla młodzieży

Jestem absolwentką Instytutu Edukacji Artystycznej Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, kierunek - edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych, specjalność - arteterapia. Otrzymałam wyróżnienie za dyplom artystyczny w pracowni malarstwa prof. Marzanny Wróblewskiej. Ukończyłam również Wydział Pedagogiczny Uniwersytetu Warszawskiego. 

Zamiłowanie do rysunku, malarstwa, fascynację kolorem wykazywałam od dzieciństwa. Realizowałam swoją pasję twórczą w codziennych działaniach na różnych płaszczyznach życia. Uczestniczyłam w kursach rysunku i malarstwa prowadzonych przez Pracownię Działań Muzealnych Zamku Królewskiego w Warszawie. Brałam udział w plenerach, wystawach zbiorowych i indywidualnych, min. w ODT Pogodna.

Malarstwo jest dla mnie formą wyrażania swojej osobowości, przekazywaniem emocji i spostrzeżeń wynikających z obserwacji codzienności. W pracy z uczniami najważniejsze jest dla mnie inspirowanie do swobodnej, radosnej twórczości i wspieranie indywidualnego rozwoju. Moje działania plastyczne łączę z innymi zainteresowaniami, do których należą muzyka, fotografia i literatura.


OLGA MIŁASZEWSKA - "IMPRO" warsztaty teatralne, Pogodna Grupa Teatralna

Olga Miłaszewska - aktorka i producent, lektor audiobooków, grała m.in. w filmach „Bogowie" (laureat wielu festiwali filmowych, w wielu kategoriach m.in. Złote Lwy na 39. Festiwalu Filmowym Gdynia 2014, Polska Nagroda Filmowa ORŁY 2015 i in.), „Wałęsa", „Baby Blues" (nagrodzony na Festiwalu Filmowym Gdynia 2013 i „Kryształowym Niedźwiedziem" na Międzynarodowym Festiwalu w Berlinie), „Rezerwat" (szereg nagród na wielu festiwalach filmowych: Tarnowie, Koszalinie, Gdańsku, „Dwa Brzegi" w Kazimierzu Dln., 32. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych i in.), "Ryś", "Ogniem i mieczem", „Antyterapia”, "Diversion End”; serialach: „Na dobre i na złe", „Komisarz Alex", „Szpilki na Giewoncie", „Wydział zabójstw", „Nowa", „Magda M.", „Siostry", „Plebania", „Czas honoru", „Boża podszewka", „Ojcu Mateuszu”, „Blondynce", „Barwy szczęścia”.

KATARZYNA MICHALSKA - Studio Piosenki

Jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego, wydziału muzykologii. Ukończyła również Studio Wokalne im. Jerzego Wasowskiego. Brała udział w licznych warsztatach wokalnych w Polsce, w Danii, Norwegii i w Niemczech, m.in. warsztaty wokalne z Kevinem Mahogany (2013), IX letnie warsztaty bluesowe w Puławach, konferencja naukowa z cyklu "Problemy pedagogiki wokalnej - kształcenie piosenkarzy". Jest laureatką licznych konkursów, przeglądów piosenki i festiwali muzycznych o zasięgu wojewódzkim i ogólnopolskim. Zdobyła doświadczenie jako muzyk sesyjny, występowała w chórkach, zarówno na scenie, jak również studio nagrań. Doświadczenie pedagogiczne zdobyła w świetlicy Towarzystwa Przyjaciół z którym współpracuje już od pięciu lat. W pracy z dziećmi i młodzieżą zachęca do aktywnego muzykowania, czerpania z muzyki jak najwięcej przyjemności. Jest aktywnie działającą wokalistką, poruszającą się w klimatach soulowych, r'n'b, funkowych. Obecnie pracuje nad autorskim materiałem. 


KAROLINA SKOWYRSKA - Taniec latino

Po pierwsze taniec... Tańczę od kiedy pamiętam, a zaczęłam kiedy miałam 5 lat. Jestem aktywną zawodowo tancerką i należę do kadry Polski w tańcach latynoamerykańskich. Moje największe sukcesy to finał mistrzostw Polski, oraz finały na międzynarodowych turniejach takich jak Polish Cup, Austrian Open, Crystal Cup w Londynie czy Latinsky Kvartal w Moskwie. Poza ciągłym rozwojem osobistym największa przyjemność sprawia mi dzielenie się moją wiedzą oraz doświadczeniem z innymi. Od 19 roku życia jestem instruktorem tańca (AWF Gdańsk), a specjalizuję się głównie w tańcach latino. Po godzinach mgr psychologii sportu i fanka wszelkich aktywności sportowych. AGNIESZKA CHMIELEWSKA-MAŁECKA  - Mama, Muzyka i ja

Absolwentka Animacji społeczno-kulturalnej i Edukacji medialnej na Wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyła szkołę muzyczną I st.im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie wiolonczeli i fortepianu. „Śpiewa życie, bo jest warte nut". Prowadząc zajęcia muzyczne, łączy zamiłowanie do muzyki oraz pracy z dziećmi. Swoją pasją zaraża podczas zajęć.

 

URSZULA KOWAL-GAJEWSKA  - Twórczy Maluch, Plastyka dla Smyka

Jestem absolwentką Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Ukończyłam kierunki Animacja społeczno – kulturowa oraz Pedagogika wczesnoszkolna. Przede wszystkim jestem jednak mamą dwóch wspaniałych chłopców i to właśnie starszy z nich był główną motywacją do rozpoczęcia pracy z maluszkami. Liczne kursy i warsztaty (m.in. warsztaty umiejętności wychowawczych, warsztaty kierowane do rodziców – edukatorów domowych organizowane przez Centrum Edukacji Montessori, kursy teatralne, plastyczne, muzyczne) pomogły w nabyciu wiedzy teoretycznej a dziesięcioletnia praktyka w różnych placówkach oświatowych i kulturalnych umocniła w przekonaniu, że dzieciom najmłodszym warto poświęcać czas i tworzyć dla nich miejsca przyjazne, w których mogą bawić się i rozwijać wśród rówieśników. W pracy z dziećmi tymi malutkimi i trochę starszymi opieram się głównie na szacunku i wolności wyboru bo przecież już maleństwa potrafią nam powiedzieć czego potrzebują, by we własnym tempie poznawać i odkrywać fascynujący świat. 

 

ŁUKASZ DEPA (B-boy Dep-One) - BreaKids, Break Academy

Rok 2000 jest początkiem jego pasji i stylu życia jakim jest “Breaking” – (Break Dance). Uczestnik wielu warsztatów w Polsce i Europie z prekursorami i pionierami Breaking'u m.in. Ken Swift, Mr. Wiggles, 7Gems, Poe-One, Freeze, Break Easy. Dzięki nim zdobył niezbędną, fundamentalną wiedzę, warsztat i inspiracje do stworzenia i budowania własnego stylu, który był i jest doceniany na wielu imprezach polskich i międzynarodowych. Członek jednej z najlepszych ekip w Polsce – „Kingz of Warsaw” i Warszawskiego Projektu "Warsaw Fellaz". Od 2004 roku współpracuje z Centrum Twórczości Narodowej, szkołami tańca oraz domami kultury na terenie całej Warszawy i okolic. W 2006 roku uzyskał dyplom Instruktora Tańca Fundacji Talent Centrum Kształcenia Zawodowego. Aktywnie bierze udział w międzynarodowych wydarzeniach takich jak zawody taneczne, koncerty, jamy graffiti, festiwale filmowe, spektakle teatralne i inne imprezy promujące sztukę uliczną.

 

ZBIGNIEW LIS - Warsztaty szycia

Mam wiele pasji, jedną z nich jest krawiectwo. Na zajęciach chciałbym Was tym zarazić, bo parafrazując fragment piosenki z popularnego serialu : szycie, szycie jest nowelą, której nigdy nie masz dosyć .... chyba, że złamie się igła :) 

 

PIOTR SYNASZKO - Modelarnia

Mąż, ojciec. Z wykształcenia inżynier lotniczy. Od ponad 10 lat nieprzerwanie związany zawodowo z lotnictwem. Brał udział m.in. w projektowaniu i budowie samolotów ultralekkich. Prowadził w niewielkiej firmie produkcję szybowców. Nadzorował i brał udział w budowie makiety B-24 "Liberator" dla Muzeum Powstania Warszawskiego. Współpracował z miesięcznikiem Młody Technik. Obecnie związany zawodowo z lotnictwem wojskowym. 


ELŻBIETA LIPIEC - Rysunek i malarstwo

Zajęcia z rysunku i malarstwa w Ośrodku Działań Twórczych „Pogodna” prowadzę od początku istnienia filii. Wcześniej uczęszczałam na kursy w prywatnych pracowniach malarskich oraz na zajęcia dla instruktorów w Zamku Królewskim. Brałam udział w wielu wystawach zbiorowych, a także miałam 20 wystaw indywidualnych w latach 1990-2014.  CARLOS MENDOZA - Język hiszpański

Pochodzę z Meksyku, posiadam przygotowanie metodyczne do nauki języka hiszpańskiego jako języka obcego potwierdzone dyplomem ELE. Uczę od 10 lat, prowadzę zajęcia na wszystkich poziomach z dziećmi i dorosłymi. Lubię poznawać nowych ludzi i przedstawiać im moją kulturę, tradycje poprzez różne formy zabawy, jednocześnie ucząc języka hiszpańskiego. Interesuje się sportem, muzyką, lubię tańczyć i gotować.


DOROTA ŁASISZ - Ceramika

Od 19 lat zajmuje się zawodowo ceramiką, która jest jej wielką pasją. Wiceprezes Związku Ceramików Polskich. Od 10 lat prowadzi warsztaty ceramiczne w Ośrodku Kultury oraz w Ośrodku Działań Twórczych "Pogodna" w Warszawie-Wesołej. Organizuje wernisaże i wystawy, prowadzi wiele warsztatów stacjonarnych i wyjazdowych oraz plenerów: "Warszawskie Spotkania Ceramiczne", "Festiwal Ceramiki" w Pszczynie, Dzień Archeologa UW, Piknik Naukowy, "Dziecięca Stolica", "Różne Oblicza Ceramiki" w Sierakowie Wielkopolskim. Uczestniczyła w wykopaliskach archeologicznych, eksplorując ceramikę Inków na stanowisku Maucallacta w Peru (projekt Condesuyos). Z racji zainteresowań kulturami starożytnymi oraz współczesnymi na terenie Ameryki Łacińskiej odbyła szereg wypraw na te tereny. Zwiedziła kilkukrotnie: Meksyk, Gwatemalę, Belize, Salwador, Honduras, Nikaraguę, Kostarykę, Panamę, Karaiby, Kolumbię, Ekwador, Peru, Kanadę oraz amazońską część Brazylii. Wszędzie poszukuje warsztatów ceramicznych oraz artystów, którzy je prowadzą. Przez 2 lata jej artykuły o tematyce ceramicznej ukazywały się w dwumiesięczniku "Szkło i Ceramika". W 2014 r. została zgłoszona przez Ośrodek Kultury w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy do wyróżnienia tytułem "Instruktor roku", który został jej przyznany przez Burmistrza Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy - Pana Edwarda Kłosa.

 

 

Make a free website with Yola