LUTY 2018

25 lutego (sobota) godz. 17.00 – CHORWACJA. Pokaz slajdów i opowieści z podróży Marka Wiśniewskiego. Podróżnik opowie o swoich wyprawach i rejsach do Chorwacji z przełomu lat 1999-2016. Pokaże jak na przestrzeni lat zmieniała się Chorwacja, czym zachwyca, gdzie warto się udać, żeby przeżyć niezapomniane chwile i obejrzeć zapierające dech w piersiach widoki. Poznamy także tradycje i zwyczaje tam panujące. Zabierze nas m.in. na wyspy Hvar, Brać, Kornaty, Korcula oraz do takich miejsc jak Dubrovnik czy Split.


MARZEC 2018

3 marca (sobota) godz.10.00-11.30 – OTWARTE WARSZTATY PERKUSYJNE. Warsztaty organizowane są dla dzieci w wieku szkolnym, które chcą zapoznać się z podstawowymi zasadami gry na instrumentach perkusyjnych. Zapisz się na bezpłatne zajęcia. Ilość miejsc ograniczona.
   
4 marca (niedziela) godz.16.00 – OJCIEC WIE NAJLEPIEJ. Bajka dla dzieci w wykonaniu Agencji Profi Act. Baśń Hansa Christiana Andersena to opowieść o tym, że zawsze warto jest zachować pogodę ducha. Nie ważne, jak życie potrafi dać w kość, w rodzinie należy trzymać się razem i wspierać się, a los na pewno się odmieni. To pełen humoru spektakl, w którym dzieci są nie tylko biernymi widzami, wręcz przeciwnie, przez cały czas mają okazję uczestniczyć
w przygodzie. Wraz z Ojcem wyruszą w pełną atrakcji podróż. W jej trakcie spotkają wiele postaci oraz nauczą się, że nigdy nie można się poddawać.
Bezpłatne wejściówki do odbioru od 26 lutego od godz. 16.00.

9 marca (piątek) godz.11.50 – KONCERT FILHARMONII NARODOWEJ DLA DZIECI PT. „Od baśni do baśni”. „Dawno, dawno temu, za siedmioma górami, za siedmioma lasami, żył sobie raz…”, to tradycyjny początek lubianych przez wszystkich baśniowych historii. W naszym koncercie opowiedzą je nie tylko słowa piosenek, lecz także dźwięki skrzypiec i fortepianu. Barwami żeńskich głosów – sopranu i mezzosopranu oraz towarzyszących im instrumentów przedstawimy znanych bohaterów i ich przygody, prowadząc dzieci i rodziców od baśni do baśni. Grupy zorganizowane obowiązują zapisy, ale zapraszamy również uczestników indywidualnych.

10 marca (sobota) godz.17.00 – NA WIELU STRUNACH. Drgająca struna to bardzo dobre źródło dźwięku. Wykorzystana w różnych instrumentach, daje możliwość  uzyskania wielu różnorodnych barw. Możliwości te zaprezentują uczniowie i absolwenci Społecznej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Wojciecha Kilara.

11 marca (niedziela) godz.17.00 – POWRÓĆMY JAK ZA DAWNYCH LAT. Koncert z okazji Dnia Kobiet w wykonaniu Julity Kożuszek.  W programie najpiękniejsze piosenki z lat 20tych oraz monologi pisane dla Hanki Ordonówny. Wokalistka wystąpi w kostiumach z epoki. Julita Kożuszek to polska aktorka teatralna, filmowa, telewizyjna i dubbingowa, także tancerka, choreograf, wokalistka.

17 marca (sobota) godz.16.00 – BAŚNIOWA SOBOTA „Latający statek”. Bajkowe spotkanie i warsztaty plastyczne dla dzieci w wieku 5-9 lat wraz z opiekunami. Prowadzenie: Alicja Kubas. Liczba miejsc ograniczona. Bezpłatne wejściówki do odbioru od 12 marca od godz. 16.00.  Opowieść o chłopcu zwanym przez najbliższych Głuptaskiem, który dzięki swojej otwartości, uprzejmości i zainteresowaniu tym, czym żyją inni ludzie zyskał wspaniałych przyjaciół.
Ci wyjątkowi przyjaciele pomogli mu w trudnych momentach i dzięki nim został królewskim zięciem.

18 marca (niedziela) godz.17.00 – ANTARKTYKA. Pokaz slajdów i opowieści z podróży Anny Grebieniow i Anny Gasek. Będzie to multimedialna opowieść o pracy przyrodnika wśród pingwinów, słoni morskich, uchatek i innych płetwonogich oraz uskrzydlonych mieszkańców Wyspy Króla Jerzego w Antarktyce. Zaskakujące zwyczaje zwierząt i osobliwości dzikiej przyrody przeplecione będą osobistymi wrażeniami z życia w Krainie Lodu. Autorki opowiedzą też o realiach codziennego życia w terenowej stacji badawczej Polskiej Stacji Antarktycznej "Arctowski", na półwyspie Lions Rump.


ZAPRASZAMY, WSTĘP WOLNY !
ul. Starzyńskiego 21
/wejście od strony ul. Żółkiewskiego/
tel. 22 773 61 88

 

Make a free website with Yola