PAŹDZIERNIK 2018

27 października (sobota) godz.17.00 – AGNIESZKA I NIE TYLKO.  Koncert wykonaniu Julity Kożuszek. Piosenki Agnieszki Osieckiej zostaną poukładane w prostą narrację koncertową, na którą złożą się utwory Agnieszki Osieckiej i Jana Jakuba Należytego a także mniej znanych wierszy poetki. Zarówno teksty Osieckiej jak i Należytego charakteryzują się wyrazistą poetyką, która nie jest ckliwa ani naiwna ale głęboka, wzruszająca i często inteligentnie dowcipna. Wszystko natomiast "kręci się" wokół relacji damsko-męskich. Usłyszymy takie piosenki jak: „Na całych jeziorach Ty”, „Małgośka”, „Kiedy mnie już nie będzie”, „Sing Sing”, „Nie ma jak pompa”, „Zielono mi”.


LISTOPAD 2018

3 listopada (sobota) – VI FESTIWAL PIEŚNI ŻOŁNIERSKICH I PATRIOTYCZNYCH „Jak długo w sercach naszych” – przesłuchania. Celem wydarzenia jest m.in. promowanie patriotyzmu poprzez śpiew, rozbudzanie uczuć patriotycznych, a także popularyzacja walorów artystycznych i wychowawczych pieśni oraz piosenek patriotycznych.
Wydarzenie pod honorowym patronatem Biskupa Polowego Wojska Polskiego – ks. Józefa Guzdka.
Patronat medialny: Radio dla Ciebie, Wiadomości Sąsiedzkie, portal staramilosna.pl, portal historykon.pl
Sponsorzy: Polpain-Putka, Wojskowe Przedsiębiorstwo Handlowe
Organizatorzy: Ośrodek Kultury w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy,
1. Warszawska Brygada Pancerna „Kościuszkowca”, Dzielnica Wesoła m.st. Warszawy.
Miejsce: Klub „Kościuszkowca” 1. Warszawskiej Brygady Pancernej „Kościuszkowca”, Plac Wojska Polskiego 129.

9 listopada (piątek) godz.11.50 – KONCERT FILHARMONII NARODOWEJ DLA DZIECI PT. „Po drugiej stronie tęczy”. Daleka i pełna przygód wyprawa aż za Ocena czeka również najmłodszych słuchaczy. Muzyka będzie szukana na bezkresnej prerii, wśród drapaczy chmur i w zgiełku wielkich miast, ale przede wszystkim w krainie baśni. Kogo tam spotkają? Co znajdą po drugiej stronie tęczy? Grupy zorganizowane obowiązują zapisy, ale zapraszamy również uczestników indywidualnych.

10 listopada (niedziela) godz. 17.00 – VI  FESTIWAL PIEŚNI ŻOŁNIERSKICH I PATRIOTYCZNYCH „Jak długo w sercach naszych”. Koncert laureatów oraz występ z programem patriotycznym folkowego zespołu „Redlin” z Jastrzębia Zdroju.
Wydarzenie pod honorowym patronatem Biskupa Polowego Wojska Polskiego – ks. Józefa Guzdka.
Patronat medialny: Radio dla Ciebie, Wiadomości Sąsiedzkie, portal staramilosna.pl, portal historykon.pl
Sponsorzy: Polpain-Putka, Wojskowe Przedsiębiorstwo Handlowe
Organizatorzy: Ośrodek Kultury w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy,
1. Warszawska Brygada Pancerna „Kościuszkowca”, Dzielnica Wesoła m.st. Warszawy.
Miejsce: Klub „Kościuszkowca” 1. Warszawskiej Brygady Pancernej „Kościuszkowca”, Plac Wojska Polskiego 129.

11 listopada (sobota) godz. 12.30 – DZIELNICOWE OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI. Organizatorami wydarzenia są: Rada i Zarząd Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy, Proboszcz Parafii Św. Brata Alberta oraz Ośrodek Kultury w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy.
W programie:
•    Godz. 12.30 – Msza Święta za Ojczyznę w Kościele Św. Brata Alberta przy ul. Szerokiej 2
•    Godz. 13.30 – Przemarsz uczestników pod Pomnik Polskiej Organizacji Wojskowej z udziałem grupy rekonstrukcyjnej Muzeum 2. Korpusu Polskiego
•    Godz. 14.00 - Uroczystości pod Pomnikiem Organizacji Wojskowej: apel poległych, salwa honorowa, złożenie wieńców oraz okolicznościowy koncert pt. „Póki Polska żyje w nas” w wykonaniu zespołu Sonanto
•    Godz. 15.00 - Piknik historyczny: prezentacja obozowiska wojskowego z wyposażeniem, rekonstruktorzy w historycznych strojach, pokazy strzelającej artylerii, jazda konna dla dzieci, strzelnica ASG z nagrodami, kuchnia polowa.

16 listopada (piątek) godz.18.30 – Wolna Grupa Bukowina. Polska grupa muzyczna powstała na początku lat 70-tych i od ponad już 40 lat wykonuje  piosenki z nurtu poezji śpiewanej. Założycielem zespołu był Wojciech Bellon. Grupa oprócz koncertów na terenie całej Polski ma na swoim koncie także występy zagraniczne w Europie oraz dla Polonii w Kanadzie, USA i Irlandii. Wydarzenie połączone jest z Jubileuszem 10-lecia koła PTTK nr 4 w Wesołej. Organizatorzy wydarzenia: Ośrodek Kultury w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy, Koło PTTK nr 4 w Wesołej, SP 385 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.
Miejsce koncertu: SP 385 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, ul. Klimatyczna 1.

17 listopada (sobota) godz. 18.00 – O MNIE I O TOBIE.
Spektakl w wykonaniu Teatru Warszawa +50. Teatr ten to amatorska grupa teatralna prowadzona przez twórców z Teatru ME/ST. Członkami grupy są osoby powyżej pięćdziesiątego roku życia, które pragną rozwijać się przez udział w intensywnych warsztatach aktorskich, dramatopisarskich oraz muzycznych.
W trakcie ich kilkumiesięcznej pracy warsztatowej powstał spektakl „O mnie i o Tobie”. W pierwszym etapie praca polegała na tworzeniu scenariusza podczas warsztatów dramatopisarskich pod kierunkiem Szymona Turkiewicza oraz na treningu aktorskim prowadzonym przez Magdalenę Engelmajer. Działania te doprowadziły do stworzenia oryginalnego tekstu sztuki, który składa się z „okruchów życia”, czasem nic nie znaczących sytuacji, obrazów zaobserwowanych z okna tramwaju, przemyśleń oraz tragedii życiowych, które dotykają każdego z nas, czyli wszystkiego tego, co tworzy koloryt naszego życia i sprawia, że jesteśmy tacy a nie inni. „O mnie i o tobie” to sztuka słodko-gorzka, w której tragizm miesza się z komizmem. To swego rodzaju manifest 11 kobiet, które podczas intensywnej pracy teatralnej pod opieką artystyczną twórców z TEATRU ME/ST, stworzyły ważny spektakl skierowany do osób ze swojego pokolenia.

Spektakl kierowany jest przede wszystkim do widzów +50 ze względu na wspólne doświadczenia pokoleniowe z uczestniczkami warsztatów. Jednak uniwersalność poruszanych tematów może zainteresować publiczność w różnym, także młodszym wieku.

OPIEKA ARTYSTYCZNA: ME/ST  WYSTĘPUJĄ: Izabella Borowiec, Krystyna Gielecińska, Irena Kaczorowska,  Barbara Markowska, Izabella Pietura,  Jagoda Rewers, Wanda Seroczyńska, Małgorzata Siemiątkowska,  Alina Szpilewska, Jolanta Apolonia Świtała, Ewa Złotkiewicz.

24 listopada (sobota) godz. 17.00 – KUBA

Pokaz slajdów i opowieści z podróży Michała Szulima. Czy na Kubie działa Internet? Skąd wzięły się tam stare samochody amerykańskie z lat 50-tych?
I dlaczego tamtejszy rum oraz cygara uchodzą za najlepsze na świecie? Podczas spotkania podróżniczego będzie można dowiedzieć się o tych i o innych tajemnicach Kuby, zwiedzając ją "od środka" i dowiadując się o sprawach, o których nie przeczyta się w turystycznych przewodnikach..."
ZAPRASZAMY, WSTĘP WOLNY !
ul. Starzyńskiego 21
/wejście od strony ul. Żółkiewskiego/
tel. 22 773 61 88

 

Make a free website with Yola