CZERWIEC 2018

9 czerwca (sobota) godz. 18.00 – NASZ KOLOROWY ŚWIAT. Wernisaż wystawy malarstwa Oli Weber, Niny Szymańskiej, Madzi Rubaj, Weroniki Dobrowolskiej, Gabrysi Chmurzyńskiej i Eli Zyskowskiej. 
Wernisaż wystawy malarstwa Oli Weber, Niny Szymańskiej, Madzi Rubaj, Weroniki Dobrowolskiej, Gabrysi Chmurzyńskiej i Eli Zyskowskiej, uczennic mgr sztuki Marii Surawskiej prowadzącej autorską pracownię SURREAL. Dziewczynki po raz pierwszy zaprezentują publicznie swoje prace.

14 czerwca (czwartek) godz. 18.00 – JAK ROZPOZNAĆ WRODZONE TALENTY U DZIECKA. Warsztat poprowadzi Izabela Antosiewicz - trener Mocnych Stron w TLnC Global. Wstęp wolny. Zapisy na stronie:  https://test-gallupa-tlncglobal-dzieci.evenea.pl
Podczas warsztatu dowiesz się, co zrobić, żeby jak najwcześniej rozpoznać naturalne zdolności dziecka, poznasz naturalne sposoby myślenia, działania i odczuwania swojego dziecka, wzmocnisz jego pewność siebie i pomożesz mu zdobyć przekonanie o własnej wartości, odkryjesz, czym ze swojej osobowości możesz najlepiej służyć swojemu dziecku.

15 czerwca (piątek) godz. 11.00 – POWRÓT DO PRACY. CO Z KARMIENIEM? Spotkanie, które poprowadzi promotorka karmienia piersią Centrum Nauki o Laktacji - Marlena Świrk. 
Czerwiec, to dla niektórych osób – szczególnie dla rodziców - czas zakończenia roku szkolnego oraz początek wakacji.  Coś się kończy, coś zaczyna… Może właśnie dużymi krokami zbliża się koniec Twojego urlopu macierzyńskiego lub rodzicielskiego? Zastanawiasz się, czy dasz radę i czy Twoje dziecko będzie się dobrze czuło pod opieką innej osoby? Co z karmieniem? Czy do powrotu do pracy trzeba się jakoś przygotować? Czy trzeba odstawić dziecko od piersi? Takich pytań prawdopodobnie jest wiele. Przyjdź, a poszukamy wspólnie rozwiązań, posłuchamy, co sprawdziło się u innych mam powracających na rynek pracy.  Spotkanie z innymi mamami jest okazją do wymiany przydatnych informacji, nie tylko związanych z laktacją. Można również pozyskać towarzystwo do spacerów po okolicznych ścieżkach. Organizator: Fundacja "Mlekiem Mamy".

27 czerwca (środa) godz. 20.00 – TERAZ IMPRO! Otwarta Próba Pogodnej Grupy Teatralnej  działającej w filii ODT Pogodna pod kierunkiem Olgi Miłaszewskiej. Wystąpią: Anna Księżopolska, Danuta Marszałek, Dorota Strosznajder, Katarzyna Zakrzewska, Leszek Milczarczyk, Michał Prasuła, Jakub Wierzbieniec, Bernard „Benio” Zakrzewski.
Pogodna Grupa Teatralna z początkiem jesieni 2016 roku rozpoczęła pracę nad jedną z najtrudniejszych form sztuki teatralnej - improwizacją teatralną. Głównym podmiotem tej formy jest Widz, bo to za jego sugestią i na jego oczach powstają sceny teatralne. Dla adeptów tej sztuki jest to nie lada wyzwanie, ponieważ muszą zmierzyć się z własną tremą, wyłączyć planowanie i myślenie, a zaufać własnej wyobraźni i kreatywności. A wszystko po to, by Widz po spektaklu wyszedł zrelaksowany i uśmiechnięty.

 LATO W MIEŚCIE 2018

7 sierpnia (wtorek) godz. 10.00-12.00 – Summer dance – letnie warsztaty taneczne.
Warsztaty taneczne opierające się na nowoczesnych formach tanecznych (Videoclip Dance, Hip-hop Dance, Street Dance). Bazują na nowatorskich metodach, zarówno nauczania tańca, jak i podejścia do rytmiki. Zaczynają się od rozgrzewki, a następnie prowadzona jest nauka zarówno kroków, jak i prostych układów tanecznych, podobnych do tych prezentowanych w teledyskach. To idealne zajęcia dla dzieci  lubiących taniec, muzykę i ruch. Na zajęciach dzieci ćwiczą nie tylko elementy związane z tańcem, lecz także poprawiają swoją sprawność ruchową, koordynację, muzykalność oraz oswajają się z pracą w grupie i nabywają pewności siebie.
Prowadzenie: Paweł Zając

9 sierpnia (czwartek) godz. 10.00-12.00 – Summer dance – letnie warsztaty taneczne.

Warsztaty taneczne opierające się na nowoczesnych formach tanecznych (Videoclip Dance, Hip-hop Dance, Street Dance). Bazują na nowatorskich metodach, zarówno nauczania tańca, jak i podejścia do rytmiki. Zaczynają się od rozgrzewki, a następnie prowadzona jest nauka zarówno kroków, jak i prostych układów tanecznych, podobnych do tych prezentowanych w teledyskach. To idealne zajęcia dla dzieci  lubiących taniec, muzykę i ruch. Na zajęciach dzieci ćwiczą nie tylko elementy związane z tańcem, lecz także poprawiają swoją sprawność ruchową, koordynację, muzykalność oraz oswajają się z pracą w grupie i nabywają pewności siebie.
Prowadzenie: Paweł Zając

14 sierpnia (wtorek) godz. 10.00-11.30 – Podbój kosmosu. Pokaz w mobilnym planetarium i kosmiczne warsztaty.

•   „Wyprawa na Ziemię” - akcja filmu toczy się w 2081r. podczas zaćmienia Słońca, które widzimy z kosmosu i Księżyca. Oglądamy wizję bazy księżycowej. Dziadek opowiada wnukom, urodzonym na Księżycu, o życiu na Ziemi podczas wielkiego zlodowacenia i w czasach dinozaurów, zobaczymy przy tym jak wyginęły te wielkie gady. Obejrzymy także wybuch wulkanu i dowiemy się jak powstają kratery księżycowe i skąd bierze się woda na Ziemi.
•   „Lecimy w Kosmos” - interaktywne zajęcia poświęcone technice i fazom lotów kosmicznych, historii podboju Kosmosu oraz dotychczasowym i przyszłym celom misji kosmicznych. Podczas zajęć dzieci będą uczestniczyły w różnorodnych formach aktywności: pogadanka, budowanie modelu rakiety, wcielanie się w rolę astronauty podczas konkursu. Każdy uczestnik zajęć otrzyma drobny upominek.
•   „Sputnik i reszta” warsztaty poświęcone sztucznym satelitom Ziemi, podczas których uczniowie nie tylko poznają sposoby poznawania Kosmosu przy pomocy tego typu urządzeń, ale także samodzielnie wykonają bardzo efektowne modele satelitów, m.in. Sputnika, pierwszego sztucznego satelitę wysłanego przez ludzi w Kosmos. Dowiedzą się także, czy są jakieś polskie satelity.
Prowadzenie: PlanetaAnuka

21 sierpnia (wtorek) godz. 10.00-12.00 – Kuchcikowo. W kraju kwitnącej wiśni.

Zanim odbędziemy podroż do "Kraju kwitnącej wiśni" przywitamy się "konnichiwa", czyli dzień dobry po japońsku. Następnie przy pomocy globusa i mapy udamy się do Azji i odnajdziemy tam Japonię. Kwiat wiśni to jeden z symboli tego kraju. Gdy kwitną wiśnie Japonia zamienia się w różową wyspę. Siedząc tradycyjnie na podłodze, doświadczymy uroczystego charakteru picia zielonej herbaty. Finalnie zrobimy dziecięce sushi, które zjemy pałeczkami.
Prowadzenie: Kamila Trochimiak

23 sierpnia (czwartek) godz. 10.00-12.00 – Warsztaty modowe.
Warsztaty wprowadzą dzieci w fascynujący świat mody. Poszukamy pomysłu na swoją stylizację. Nie będziemy gonić za trendami, a sami staniemy się kreatorami mody. Uczestnicy dostaną gotową „czystą formę” odzieży (np. spódnicę, bluzkę, torebkę) oraz tkaniny i dodatki krawieckie. Instruktor przedstawi inspiracje i zabierzemy się do projektowania naszego dzieła. Następnie przeniesiemy wzór na ubranie.
Prowadzenie: Kamila Trochimiak
 
Zapraszamy dzieci w wieku 6-12 lat.
Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy od 23.07.2018 r. pod nr tel.: 22 427 37 74
Karty zgłoszenia dostępne na stronie od 23.07.2018 r.

                                                                    ZAPRASZAMY - WSTĘP WOLNY
                                                                                                                                            ul. Jana Pawła II 25, I piętro 
                                                                                                                                               05-077 Warszawa-Wesoła
                                                                                                                                                       tel. 22 427 37 74


 

Make a free website with Yola