karta zgloszenia.doc karta zgloszenia.doc
Size : 72 Kb
Type : docZAPISZ SIĘ ONLINE

1. Wejdź na stronę www.strefazajec.pl

2. Stwórz swoje konto, dzięki któremu w łatwy sposób zapiszesz się do sekcji, będziesz mógł śledzić terminy zajęć, wysokość opłat w poszczególnych miesiącach, zapłacić online oraz dowiedzieć się o ewentualnych zmianach.

3. Wybierz Ośrodek Kultury w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy, również jeśli szukasz zajęć w filii - Ośrodku Działań Twórczych "Pogodna".

4. Zapisz się na wybrane zajęcia. 

LUB OSOBIŚCIE W SIEDZIBIE OŚRODKA KULTURY ORAZ POD NR TEL. 22 773 55 99 


 

Twórczy Maluch dzieci 1,5-3 lata

Rodzinne spotkania dla maluszków i ich opiekunów. Podczas zajęć dzieci biorą udział w wielu różnych formach aktywności: od nauki prostych wierszyków i piosenek połączonych z ruchem, poprzez obcowanie z różnymi materiałami, do wykonywania prac plastycznych. 

prowadzenie: Urszula Kowal-Gajewska

termin: wtorki, I grupa w godz.10.00-10.45 

                         II grupa w godz.11.00-11.45  

koszt: 65 zł/m-c

Balet na Wesoło dzieci 4-7 lat

Zajęcia poprawiające koordynację ruchową oraz uelastyczniające mięśnie i ścięgna. Nauka podstaw tańca klasycznego sprawia, że zmienia się postawa ciała dziecka. Będzie poruszać się z gracją i delikatnością. Pobudzi swoją wrażliwość na muzykę instrumentalną. Zabawy utaneczniające sprawią, że nauka stanie się również przyjemnością.

prowadzenie: Elżbieta Kabała
termin: poniedziałki 
            I grupa w godz.16.10-16.55
            II grupa w godz.17.00-17.45
koszt:  60 zł/m-c

Plastyka dla Smyka dzieci 4-6 lat

Zajęcia, na których młodzi artyści będą mieli okazję do zabawy w świecie sztuki, faktur i konsystencji. Dowiedzą się, że są w stanie wykonać prawdziwe cuda własnymi, małymi rączkami. W tym roku będziemy pracować pod hasłem „Plastycznie dookoła świata”. Z pomocą przyjdą nam książki Martyny Wojciechowskiej, Neli Małej Podróżniczki i inne publikacje opowiadające o różnorodności naszej planety. Zaczniemy tu, gdzie jest nasz dom. W Warszawie. Następnie wyruszymy w podróż po kontynentach by poznać historię małego pasterza Zuzu z plemienia Himba, podejrzeć życie osieroconych słoniątek czy wspiąć się na lodowiec Antarktydy. Każde zajęcia to nowy temat, to przeplatanie się nowych ciekawych wiadomości z różnorodnymi technikami plastycznymi, z których kredki zajmować będą najmniej miejsca.

prowadzenie: Urszula Kowal-Gajewska

termin: środy w godz.17.00-18.00

koszt: 65 zł/m-c

Zumba dzieci 3-6

Inspirowane muzyką latynoamerykańską, połączenie tańca i gimnastyki, które poprzez świetną zabawę kształtują sylwetkę i poprawiają kondycję. Proste kroki taneczne, świetne kombinacje ruchów i motywująca muzyka tworzą niepowtarzalną atmosferę. Daj się porwać! 

prowadzenie: Aneta Patro

termin: czwartki w godz.18.00-18.45  Zumba Kids (dzieci 3-6 lat)

koszt: 50 zł/m-c

NOWOŚĆ! Videoclip dance dzieci 5-7, 8-12 lat

Zajęcia zaczynają się od rozgrzewki, a następnie prowadzona jest nauka układów tanecznych, podobnych do tych prezentowanych w teledyskach. To idealne zajęcia dla dzieci  lubiących taniec i muzykę. Na zajęciach dzieci ćwiczą nie tylko kroki, lecz także poprawiają swoją sprawność ruchową, koordynację, muzykalność oraz przełamują barierę wstydu.

prowadzenie: Paweł Zając

termin: środy, I grupa w godz.16.00-17.00 (dzieci 5-7 lat)

                      II grupa w godz.17.10-18.10 (dzieci 8-12 lat)

koszt: 60 zł/m-c

Ceramika dzieci 5-12 lat, młodzież, dorośli i seniorzy

Do pracowni ceramiki zapraszamy jeśli chcesz poczuć, jak niepowtarzalny może być kontakt z gliną, dotknąć żywiołów: ziemi, wody, ognia i powietrza. Glina wyjęta z ziemi i oczyszczona, dzięki wodzie staje się plastyczna w naszych dłoniach. Dzięki temu nabiera wymyślonego przez nas kształtu. Powietrze suszy stworzone przez nas prace, a ogień ostatecznie je utrwala.

prowadzenie: Dorota Łasisz
termin: poniedziałki, I grupa w godz.17.00-19.00 (dzieci 5-12 lat)
                                 II grupa w godz.19.00-21.00 (młodzież 13+, dorośli, seniorzy)
koszt: 95 zł/m-c

NOWOŚĆ! Jazz dzieci 8+

Zajęcia opierają się na ćwiczeniach wzmacniających, rozciągających i koordynacyjnych oraz nauce kombinacji w technice tańca współczesnego. Twórcza praca w grupie i dobra zabawa gwarantowane.

prowadzenie: Elżbieta Kabała

termin: poniedziałki w godz.17.50-18.50

koszt: 60 zł/m-c

Gimnastyka korekcyjna dzieci 6+, młodzież

Ćwiczenia dla dzieci i młodzieży z wadami postawy, a także tych, dla których zajęcia są dodatkową, atrakcyjną formą ruchu. Ćwiczenia przeplatane są grami i zabawami ruchowymi o charakterze korekcyjno-kompensacyjnym.

prowadzenie: Jarosław Nowotko

termin: wtorki w godz.17.00-17.45 i czwartki w godz.16.30-17.15

koszt: 60 zł/m-c

NOWOŚĆ! Pracownia Plastyczna dzieci 6-11 lat

Dzieci stopniowo zagłębią się w techniki plastyczne. Lepienie z mas plastycznych, malowanie nie tylko pędzlem, rysowanie pastelami suchymi i mokrymi, wszystko to w celu pobudzenia zainteresowania pracami plastycznymi, rozbudzenia wyobraźni i twórczego działania. Jeżeli chcesz, aby twoje dziecko ciekawie i pożytecznie spędziło czas, przy okazji rozwinęło wyobraźnię i zdolności manualne zapisz je na te urozmaicone zajęcia. W programie zajęć: papier mache, gips i formy przestrzenne, malowanie pędzlem oraz wiele innych technik.

prowadzenie: Grażyna Bany

termin: czwartki w godz.16.00-17.00

koszt: 75 zł/m-c

Rysunek i Malarstwo dzieci 6-11 lat

Pod okiem doświadczonej instruktor młodzi artyści nauczą się krok po kroku technik szkicu, rysunku oraz malarstwa, zasad perspektywy, mieszania barw. Nauka obejmuje poznanie różnych technik rysowania i malowania. Podczas zajęć uczestnicy nauczą się posługiwania pędzlem, kredą, ołówkiem, węglem…Dzieci biorą udział w wielu konkursach plastycznych. 

prowadzenie: Elżbieta Lipiec

termin: wtorki w godz.16.00-18.00

koszt: 75 zł/m-c

Rysunek i Malarstwo młodzież 12+

Zajęcia są przeznaczone dla młodzieży oraz zdolnych dzieci pragnących nabyć lub udoskonalić umiejętności rysunku i malarstwa. Pod okiem doświadczonego pedagoga mają szansę rozwinąć swoje umiejętności. Tematami prac będą: studium martwej natury, postać modela, kopia obrazu słynnego malarza  lub praca w plenerze. Każdy pracuje indywidualnie. Uczestnicy otrzymują wskazówki, jak rozwinąć swoją pracę. Na zajęciach doskonalimy warsztat malarski oraz umiejętność wnikliwej obserwacji otaczającego nas świata. Poznajemy zasady kompozycji, perspektywy, teorię koloru.

prowadzenie: Grażyna Bany

termin: czwartki w godz.17.00-18.30

koszt:  75 zł/m-c

Warsztaty Naukowe dzieci 6-12 lat

Interaktywne warsztaty z dziedziny fizyki, astronomii, chemii, biologii i archeologii. Poprzez mądrą, zapewniającą wszechstronny rozwój zabawę inspirujemy dzieci do samodzielnego szukania wiedzy oraz poznawania siebie i świata. Warsztaty naukowe to zajęcia, podczas których dzieci zamieniają się w naukowców i odkrywców, dla których trudne pojęcia przestają być zagadką.

prowadzenie: Funiversity

termin: soboty w godz.9.30-10.30

koszt: 100 zł/m-c

Studio Piosenki dzieci 6+ i młodzież

Zajęcia przeznaczone są dla wszystkich, których pasją jest muzyka, bez względu na wiek i upodobania muzyczne. Podczas zajęć pracujemy nad intonacją, dykcją, interpretacją piosenki, emisją głosu, prawidłowym oddechem oraz ruchem scenicznym. Pokonujemy swoje słabości, czerpiąc z muzyki przyjemność, aktywnie muzykując. Zajęcia mają na celu umuzykalnianie dzieci, młodzieży oraz  rozwijanie ich wrażliwości muzycznej. 

prowadzenie: Katarzyna Michalska

terminy: środy, piątki, godziny ustalane indywidualnie

koszt: 55  zł/ lekcja

Nauka gry na pianinie dzieci 6+, młodzież, dorośli

Indywidualne zajęcia dla dzieci i młodzieży, chętnych do rozwijania swoich zdolności muzycznych. Na zajęciach pracujemy nad odpowiednią postawą ciała podczas gry, kształceniem słuchu, uczymy się czytać nuty, poznajemy podstawy teorii muzyki, ćwiczymy gamy i gramy utwory muzyczne dostosowane odpowiednio do predyspozycji i poziomu zaawansowania uczestników.

prowadzenie: Katarzyna Michalska

terminy: środy, piątki, godziny ustalane indywidualnie

koszt: 55 zł/lekcja

Nauka gry na gitarze dzieci 6+, młodzież, dorośli

Indywidualne zajęcia dla dzieci i młodzieży. Nauka gry na instrumencie uczy cierpliwości oraz wytrwałości tak potrzebnej w dorosłym życiu. Na zajęciach uczymy się gry z nut, gry akordami (w tym ćwiczenia rytmiczne), podstaw harmonii oraz ćwiczeń umożliwiających stopniowe opanowywanie instrumentu. Repertuar ćwiczeniowy jest dostosowywany do wieku, możliwości oraz gustu muzycznego ucznia.

prowadzenie: Eryk Buczyński

terminy: poniedziałki, wtorki, godziny ustalane indywidualnie

koszt: 55 zł/lekcja

Joga młodzież 16+, dorośli i seniorzy

Zajęcia skierowane są do osób mających siedzący tryb pracy, zestresowanych i zabieganych lub chcących trwale poprawić swoją kondycję fizyczną. Joga uwalnia ciało od stresu. Asany rozciągają mięśnie ciała, uwalniają napięcia i poprawiają samopoczucie, dając nam dodatkową dawkę pozytywnej energii.

prowadzenie: Elżbieta Kabała

termin: środy w godz.19.00-20.00

koszt:  60 zł/m-c

NOWOŚĆ! Taniec Towarzyski 16+ i dorośli

Zajęcia dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z tańcem. Program kursu obejmie łatwiejsze, podstawowe tańce standardowe: walc wiedeński, walc angielski, tango, tańce dyskotekowe: disco samba, rock'n'roll, disco swing, tańce latynoamerykańskie: salsa, cha-cha-cha, jive. Kurs ten poprowadzi Łukasz Cacko, dyplomowany instruktor tańca towarzyskiego, który reprezentuje klub CORTE Warszawa. Jest finalistą i półfinalistą Mistrzostw Polski, turniejów Grand Prix .

prowadzenie: Łukasz Cacko

termin: piątki w godz.20.00-21.00

koszt: 80 zł od osoby/m-c

Język angielski dorośli

Zajęcia przeznaczone zarówno dla osób, które właśnie rozpoczynają swoją przygodę z językiem angielskim jak i dla tych, którzy kontynuują naukę. Nauczysz się niezbędnych wyrażeń oraz opanujesz najważniejsze zasady gramatyczne. Dzięki kursowi pokonasz bariery komunikacyjne i zaczniesz swobodnie się porozumiewać. Zachęcamy również do udziału w grupie konwersacyjnej. Rozwijanie sprawności językowych umożliwi porozumiewanie się w większości sytuacji życia codziennego. W końcu będziesz mógł płynnie posługiwać się językiem angielskim.

prowadzenie: Bogumiła Nawrot

terminy: wtorki, I grupa w godz.17.00-18.30 początkująca   

          czwartki, II grupa w godz.17.00-18.30 średniozaawansowana   

                         III grupa w godz.18.30-20.00 konwersacje

koszt: 60 zł/m-c

Pracownia Malarska dorośli i seniorzy

Zajęcia są przeznaczone dla dorosłych i seniorów pragnących nabyć lub udoskonalić umiejętności rysunku i malarstwa. Tematami prac będą: studium martwej natury, postać modela, kopia obrazu słynnego malarza  lub praca w plenerze. Zajęcia prowadzone będą w kameralnej grupie. Wiek kursantów oraz poziom ich umiejętności może być  zróżnicowany. Każdy pracuje indywidualnie. Uczestnicy otrzymują wskazówki, jak rozwinąć swoją pracę. Na zajęciach doskonalimy warsztat malarski oraz umiejętność wnikliwej obserwacji otaczającego nas świata. Poznajemy zasady kompozycji, perspektywy, teorię koloru, anatomię człowieka, szukamy inspiracji do własnej twórczości. Poznajemy również teorię i historię sztuki.

prowadzenie: Grażyna Bany

termin: czwartki w godz.18.30-20.30

koszt: 85 zł/m-c

NOWOŚĆ! Gimnastyka kręgosłupa dorośli

Ćwiczenia wzmacniają mięśnie, zwiększają ruchomość stawów i pomagają zwalczać oraz zapobiegać bólom kręgosłupa na wszystkich jego o odcinkach.

termin: wtorki w godz.18.00-18.45

koszt:  65 zł/m-c


ZESPOŁY ARTYSTYCZNE, KOŁA ZAINTERESOWAŃ:


Chór MALWY seniorzy

Chór Malwy stanowi grupa przesympatycznych osób, które spotykają się w celu wspólnego śpiewania. Efektem naszych działań są liczne koncerty, konkursy i festiwale. W ciągu roku pracujemy nad różnorodnymi programami muzycznymi. Do udziału w spotkaniach zapraszamy Panie i Panów dysponujących odrobiną wolnego czasu, dobrego humoru i energii życiowej.

termin: czwartki w godz.12.00-14.00

prowadzenie: Natalia Kovalenko

koszt: 15 zł/m-c

NIEBIESKIE MIGDAŁY teatr muzyczny dorośli

termin: środy w godz.18.00-21.00

Klub Seniora „Złota Jesień” seniorzy

termin: środy w godz.12.00-14.00

Klub Seniora "+/- Czterdziestolatek" seniorzy

termin: jedna środa w m-cu 

Brydż dorośli

termin: piątki w godz.19.00-22.00

 

Make a free website with Yola